NL Doet: vele handen maken licht werk

100 historische voorwerpen zorgvuldig voor het nageslacht bewaard

Een tiental vrijwilligers heeft vrijdag 9 maart jl. enthousiast meegeholpen met het nummeren van archeologische vondsten, waaronder oude scherven en pijpenkoppen. Dat gebeurde in Oudheidkamer Het Weeshuis tijdens de landelijke vrijwilligersactie ‘NL Doet’.

Elk voorwerp werd voorzien van een nummer en vervolgens vastgelegd in de computer. Door alles goed te documenteren, kan de Historische Vereniging Moordrecht de stukken netjes voor het nageslacht bewaren en zijn ze later weer makkelijk terug te vinden.

Elk voorwerp werd voorzien van een nummer en vervolgens vastgelegd in de computer.

NL Doet is de jaarlijkse landelijke vrijwilligersactie van het Oranje Fonds. Doel: Nederlanders zelf laten ervaren hoe leuk en dankbaar het is om een dagje de handen uit de mouwen te steken voor een ander. Voor organisaties en verenigingen is NL Doet vooral een mooie kans om nieuwe vrijwilligers aan te trekken en belangrijke klussen geklaard te krijgen.

Beste vrijwilligers, bedankt voor jullie hulp!