Red de Snelle Sluis, teken de petitie!

Red de Snelle Sluis!

Onderteken de petitie tegen sloop en vóór restauratie

De ‘Snelle Sluis’ tussen Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel dreigt voorgoed te verdwijnen. Eigenaar Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard is van plan het monumentale 19e eeuwse waterwerk te slopen. De Historische Vereniging Moordrecht wil de afbraak koste wat kost voorkomen. Wilt u dat ook? Onderteken dan de petitie onderaan deze pagina!

Snelle Sluis is een icoon van Zuidplas

De Snelle Sluis is van grote cultuurhistorische en landschappelijke waarde, een icoon van Zuidplas. Het complex is een van de weinige nog overgebleven waterwerken uit de periode van de droogmaking van de Zuidplaspolder in de 19e eeuw. De Historische Vereniging Moordrecht ijvert al sinds de jaren ’90 voor behoud en restauratie van de sluis bij de Provincie Zuid-Holland, Gemeente Zuidplas (voorheen Moordrecht) en het Hoogheemraadschap.

  • Historische Vereniging Moordrecht - petitie behoud Snelle Sluis
  • Historische Vereniging Moordrecht - petitie behoud Snelle Sluis
  • Historische Vereniging Moordrecht - petitie behoud Snelle Sluis
  • Historische Vereniging Moordrecht - petitie behoud Snelle Sluis
  • Historische Vereniging Moordrecht - petitie behoud Snelle Sluis
  • Historische Vereniging Moordrecht - petitie behoud Snelle Sluis

PETITIE 

Met de ondertekening van deze petitie roept u de Gemeente Zuidplas, de Provincie Zuid-Holland, het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en andere betrokken instanties op om de Snelle Sluis niet te slopen en middelen bijeen te zoeken voor restauratie van het sluiscomplex, zodat dit behouden blijft voor het nageslacht.

Let op: u kunt de petitie slechts één keer ondertekenen. Elke volgende ondertekening is ongeldig. 

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Help mee aan een zo hoog mogelijke respons. Deel de petitie met familie, vrienden en collega’s!

[simple-social-share]

</br>

Volg de ontwikkelingen rond de Snelle Sluis en de petitie op onze website en Facebook-pagina.

TERUG NAAR DE HOMEPAGE