Neuzen in oude Moor­drechtse bouw­tekeningen

Tijdens Open Monumentendag op zaterdag 8 september 2018

Eind 2018 bestaat de Historische Vereniging Moordrecht (HVM) 25 jaar. Deze belangrijke mijlpaal gaan we komend najaar uitgebreid vieren, onder meer met de uitgave van een prachtig jubileumboek. Maar daarover later meer. Want zaterdag 8 september staat éérst de jaarlijkse Open Monumentendag op het programma.

Op het Kerkplein en in de Dorpskerk is die dag alles te zien en te doen. In de kerk kun je een eigen tentoonstelling van de kerk bekijken. De historische vereniging geeft er acte de présence met een boeiende mini-expositie van bijzondere Moordrechtse bouwtekeningen en plattegronden.

Te zien tijdens Open Monumentendag: plattegrond van de Dorpskerk (v/h Nederlands Hervormde Kerk), gemaakt na de restauratie van 1956-1960.
Niet vergeten: de expositie het Moordrechtse sportverleden in de Oudheidkamer. Straks is het te laat…

De expositie toont unieke ontwerp- en bestektekeningen van Moordrechtse gebouwen en woningen, waaronder de (witte) gemeentelijke woningen op de hoek van de Sluislaan en de Koningin Julianastraat. Voor de echte liefhebbers dus!

U kunt de tekeningen bekijken op zaterdag op 8 september van 10.00 uur tot 16.00 uur in de Dorpskerk aan het Kerkplein.

Tijdens Open Monumentendag bent u uiteraard ook van harte welkom in onze Oudheidkamer Het Weeshuis, en wel van 13.40 tot 16.30 uur. Een mooie gelegenheid om eindelijk eens te snuffelen in die mooie oude sportfotoboeken en vitrines met interessante items uit het rijke sportverleden van Moordrecht.

Lees ook: De kicksen van Memphis

Graag tot ziens, op zaterdag 8 september!

Het adres van de Oudheidkamer is: Westeinde 1, (achterom) in Moordrecht.

Blijf op de hoogte, meld u aan voor de nieuwsbrief!

Diapresen­tatie
op maat

Over de historie van Moordrecht

Historische Vereniging Moordrecht

Opgericht in 1993

RSIN-nummer: 8028.05.334

Corr. adres: West-Ringdijk 7b, 2841LV Moordrecht

Bezoekadres: Westeinde 1, 2841BN Moordrecht

info@historischevereniging­moordrecht.nl

Oudheidkamer Het Weeshuis

Museum voor lokale historie en tevens bestuurs- en archiveringruimte.

Open: elke 2e zaterdag van de maand van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Adres: Westeinde 1, 2841 BN Moordrecht (ingang achterom).
Historische Vereniging Moordrecht