Terugblik Open Monumentendag 2018

Kijken, luisteren… en even rusten

Open Monumentendag werd zaterdag 8 september 2018 in Moordrecht betrekkelijk bescheiden gevierd. De Historische Vereniging Moordrecht was present met een expositie van oude bouwtekeningen in de Dorpskerk en de tentoonstelling over de Moordrechtse sportgeschiedenis in de Oudheidkamer aan het Westeinde.

In de kerk aan het Kerkplein bekeken bezoekers niet alleen de Moordrechtse bouwtekeningen, maar was er ook gelegenheid om het fraaie kerkinterieur te bewonderen (foto 1). Veel aandacht ging uit naar het imposante orgel (2) dat zaterdag ook regelmatig werd bespeeld. De bouwtekeningen waren recentelijk ingelijst door vrijwilligers van de historische vereniging (3).

Alleen al het fraaie kerkinterieur was een bezoek aan de Dorpskerk waard (1).
Het imposante kerkorgel was zaterdag veelvuldig te horen (2).
Piet Buchner, een van de vrijwilligers tijdens Open Monumentendag (3).
Jong en oud namen een kijkje in de kerk (4)…

’s Middags gaf muziekvereniging Kunst na de Arbeid een optreden op het Kerkplein, waarna jong en oud (4) van de gelegenheid gebruik maakten om een kijkje te nemen in de kerk, een Rijksmonument uit de 17de eeuw. Men kwam om te kijken, te luisteren, in gesprek (5) te gaan of gewoon even uit te rusten (6).

De oudheidkamer werd al vroeg verrast door een bezoek van wethouder Jan Verbeek van o.a. cultuur en erfgoed. In een tweet sprak hij ook zijn bewondering uit voor beheerder Jaap Waasdorp van de Oudheidkamer (7).

… gingen in gesprek (5) …
… of rustten even uit (6).
Tweet van wethouder Verbeek voor Oudheidkamer-beheerder Jaap Waasdorp (7).

Blijf op de hoogte, meld u aan voor de nieuwsbrief!

Diapresen­tatie
op maat

Over de historie van Moordrecht

Historische Vereniging Moordrecht

Opgericht in 1993

RSIN-nummer: 8028.05.334

Corr. adres: West-Ringdijk 7b, 2841LV Moordrecht

Bezoekadres: Westeinde 1, 2841BN Moordrecht

info@historischevereniging­moordrecht.nl

Oudheidkamer Het Weeshuis

Museum voor lokale historie en tevens bestuurs- en archiveringruimte.

Open: elke 2e zaterdag van de maand van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Adres: Westeinde 1, 2841 BN Moordrecht (ingang achterom).
Historische Vereniging Moordrecht