Wethouder opent expositie Moordrechtse sportclubs

Wethouder Daan de Haas heeft zaterdag 12 mei jl. de officiële opening verricht van de expositie over het Moordrechtse sportleven in de Oudheidkamer van de Historische Vereniging Moordrecht. Na de officiële handeling schonk hij de expositie een foto van ‘zijn’ volleybalteam van MVC. De opening werd bijgewoond door sportliefhebbers en vertegenwoordigers van de drie sportverenigingen die aan de expositie deelnemen: de Moordrechtse IJsclub, Voetbal Vereniging Moordrecht en Korfbalvereniging IJsselvogels.

HVM-voorzitter Marijke Edel in gesprek met wethouder Daan de Haas en Cora Schensema, de moeder van Memphis.

Mooie sportherinneringen

Voorzitter Marijke Edel van de historische vereniging dankte in haar speech de sportclubs voor het beschikbaar stellen van de vele foto’s, bekers, medailles en andere interessante voorwerpen en de vrijwilligers voor hun medewerking aan deze bijzondere tentoonstelling.

In de loop van de middag werd het nog gezellig druk in de Oudheidkamer aan het Westeinde. Bezoekers bekeken met interesse de welgevulde vitrines en haalden samen vele mooie sportherinneringen op. Sommigen hadden ook zelf foto’s en voorwerpen meegenomen voor de expositie. Diverse bezoekers meldden zich spontaan aan als lid van de van de historische vereniging.

Ook aanwezig: oud voetbal- en schaatscrack Ab van Adrichem.
Sportherinneringen ophalen bij de vitrines.

‘Speciale gasten’: moeder en oma Schensema

‘Speciale gasten’ waren onder anderen oud-voetballer en -schaatser Ab van Adrichem en Cora Schensema en Jans Schensema-Tuynder, de moeder en oma van voetbalinternational Memphis, die zijn eerste doelpunten zo’n 20 jaar geleden scoorde in het shirt van de pupillen van de VV Moordrecht. Zijn voetbalschoenen van toen zijn te bewonderen in een van de vitrines, evenals het sportpak dat Judith Vis droeg tijdens de Olympische Spelen in Sotsji in 2014, waar ze de vierde plaats veroverde bij het bobsleeën. Vermeldenswaard is ook het shirt van het korfbalteam van Taiwan, geschonken na de oefenwedstrijden bij IJsselvogels.

De voorwerpen van de topsporters worden na de openingsmiddagen veilig buiten de oudheidkamer bewaard.

De expositie is gratis te bezichtigen elke tweede zaterdag van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Lees ook: ‘De kicksen van Memphis’

Oudheidkamer Het Weeshuis
Westeinde 1, ingang achterom
Moordrecht

Blijf op de hoogte, meld u aan voor de nieuwsbrief!

Diapresen­tatie
op maat

Over de historie van Moordrecht

Historische Vereniging Moordrecht

Opgericht in 1993

RSIN-nummer: 8028.05.334

Corr. adres: West-Ringdijk 7b, 2841LV Moordrecht

Bezoekadres: Westeinde 1, 2841BN Moordrecht

info@historischevereniging­moordrecht.nl

Oudheidkamer Het Weeshuis

Museum voor lokale historie en tevens bestuurs- en archiveringruimte.

Open: elke 2e zaterdag van de maand van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Adres: Westeinde 1, 2841 BN Moordrecht (ingang achterom).
Historische Vereniging Moordrecht