De ‘kicksen’ van Memphis

Te zien tijdens expositie over Moordrechtse sportclubs

Memphis Depay maakt nu internationaal furore als topvoetballer in de Franse competitie en het Nederlands Elftal. Maar zijn eerste doelpunten scoorde hij als jeugdspeler in de pupillen van de Voetbal Vereniging Moordrecht. De ‘kicksen’ van de jonge Memphis zijn vanaf zaterdag 12 mei te bewonderen tijdens de expositie ‘Sport in Moordrecht’ in de Oudheidkamer van de Historische Vereniging Moordrecht.

Foto’s, medailles, bekers, ballen…

De expositie over de Moordrechtse sportvereniging wordt zaterdag om 13.30 uur officieel geopend door wethouder Daan de Haas van Zuidplas. De tentoonstelling zoomt met name in op de historie van de Moordrechtse IJsclub, de Voetbal Vereniging Moordrecht en Korfbalvereniging IJsselvogels. Te zien zijn onder andere vele oude foto’s die door vrijwilligers van de historische vereniging zijn verzameld en tal van voorwerpen die de verenigingen beschikbaar hebben gesteld, waaronder medailles, bekers, ballen met handtekeningen en zelfs de ketel waarmee de scheuren in het ijs van de ijsbaan werden gevuld.

Het ‘Sotsji’-sportpak van Judith Vis

Heel speciaal zijn ook de voorwerpen van topsporters die ooit hun carrière zijn begonnen in Moordrecht, waaronder de voetbalschoenen van een nog piepjonge Memphis en het sportpak dat Judith Vis droeg tijdens de Olympische Spelen in Sotsji in 2014, waar ze de vierde plaats veroverde bij het bobsleeën.

Deze voorwerpen van de internationals worden na de openingsmiddagen veilig buiten de oudheidkamer bewaard.

De expositie is gratis te bezichtigen elke tweede zaterdag van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Lesbrief voor scholen

Over de expositie is ook een speciale lesbrief gemaakt voor schoolbezoeken (max. 30 leerlingen per bezoek). Geïnteresseerde scholen kunnen zich voor een rondleiding aanmelden bij Marijke Edel. > Stuur een e-mail

Oudheidkamer Het Weeshuis
Westeinde 1, ingang achterom
Moordrecht

De voetbalschoenen van een piepjonge Memphis.
Te zien tijdens de expositie over Moordrechtse sportverenigingen: het sportpak van bobsleester Judith Vis.
Het Olympische sportpak van bobsleester Judith Vis.
Expositie over Moordrechtse sportverenigingen: items van korfbalvereniging IJsselvolgels.
Diverse items van korfbalvereniging IJsselvogels.

Blijf op de hoogte, meld u aan voor de nieuwsbrief!

Diapresen­tatie
op maat

Over de historie van Moordrecht

Historische Vereniging Moordrecht

Opgericht in 1993

RSIN-nummer: 8028.05.334

Corr. adres: West-Ringdijk 7b, 2841LV Moordrecht

Bezoekadres: Westeinde 1, 2841BN Moordrecht

info@historischevereniging­moordrecht.nl

Oudheidkamer Het Weeshuis

Museum voor lokale historie en tevens bestuurs- en archiveringruimte.

Open: elke 2e zaterdag van de maand van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Adres: Westeinde 1, 2841 BN Moordrecht (ingang achterom).
Historische Vereniging Moordrecht