HVM-exposities Monumentendag goed bezocht

Tientallen nieuwe steunbetuigingen voor behoud Snelle Sluis

De mini-expositie over de Snelle Sluis tijdens Open Monumentendag in de Hervormde Kerk van Moordrecht heeft tientallen steunbetuigingen voor de actie tot behoud van het bedreigde historische monument opgeleverd. De expositie toonde een door Dick van Vliet vervaardigde maquette van het gebied rond de sluis, informatie over de geschiedenis en diverse topografische kaarten van de omgeving.

Open Monumentendag 2016: expositie Snelle Sluis
Veel steunbetuigingen voor de Snelle Sluis tijdens de expositie in de Hervormde Kerk.
Open Monumentendag 2016: expositie Snelle Sluis
Op deze oude kaart is te zien hoe Moordrecht en Nieuwerkerk werden bedreigd door het oprukkende water van de Zuidplas.

Oude kaarten tonen oprukkende Zuidplas

Op de kaarten was duidelijk te zien dat Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel meer dan 150 jaar geleden omgeven waren door de Zuidplas. Als deze destijds niet met behulp van molens, boezemsloten en sluizen was drooggemalen, waren Nieuwerkerk en Moordrecht zonder meer ten prooi gevallen aan het oprukkende water. De molens zijn verdwenen. Als enige nog overgebleven waterwerk uit die tijd is de Snelle Sluis dan ook van groot belang voor het levend houden van de geschiedenis van Zuidplas.

Expositie over Moordrechtse basisscholen

Eveneens tijdens Open Monumentendag werd de nieuwe expositie over de Moordrechtse basisscholen in Oudheidkamer Het Weeshuis enthousiast ontvangen. Voor veel bezoekers was de expositie een nostalgische wandeling door hun jeugd. Zo werden de fotoboeken met oude schoolfoto’s gretig bekeken. En ook werd dankbaar gebruik gemaakt van de gelegenheid om zelf notities te maken bij de foto’s.

Open Monumentendag 2016: expositie Moordrechtse basisscholen
Valt nog niet mee: schrijven met een griffel…
Open Monumentendag 2016: expositie Moordrechtse basisscholen
De fotoboeken met oude schoolfoto’s werden gretig bekeken.

De expositie is tot eind 2017 te bezichtigen tijdens de vaste openingsdagen van de oudheidkamer: elke tweede zaterdag van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Adres: Westeinde 1, 2841 BN Moordrecht
De ingang is achterom.

De petitie voor behoud van de Snelle Sluis nog niet getekend? Doe dat dan alsnog!

De actie loopt tot maart 2017.

Petitie ‘Red de Snelle Sluis’

Blijf op de hoogte, meld u aan voor de nieuwsbrief!

Diapresen­tatie
op maat

Over de historie van Moordrecht

Historische Vereniging Moordrecht

Opgericht in 1993

RSIN-nummer: 8028.05.334

Corr. adres: West-Ringdijk 7b, 2841LV Moordrecht

Bezoekadres: Westeinde 1, 2841BN Moordrecht

info@historischevereniging­moordrecht.nl

Oudheidkamer Het Weeshuis

Museum voor lokale historie en tevens bestuurs- en archiveringruimte.

Open: elke 2e zaterdag van de maand van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Adres: Westeinde 1, 2841 BN Moordrecht (ingang achterom).
Historische Vereniging Moordrecht