‘Historisch’ konvooi zet koers naar Snelle Sluis

Kapiteins komen in geweer tegen sloop

De vereniging van historische-booteigenaren ‘Oude Glorie’ brengt een bijzondere hommage aan de met sloop bedreigde Snelle Sluis. Woensdagochtend 10 augustus a.s. varen 13 historische plezierjachten in konvooi naar het met sloop bedreigde monument.

Hart onder de riem voor actie tegen sloop

Met de symbolische vaartocht uiten de leden van ‘Oude Glorie’ hun zorg over de geplande sloop van de Snelle Sluis. Ook steken ze daarmee de actie van de Historische Vereniging Moordrecht voor behoud van het 19e eeuwse waterwerk een hart onder de riem.

13 historische jachten door Ringvaart

De vlootschouw is een initiatief van historisch-plezierjachteigenaar Jan Lammers. Samen met 12 andere kapiteins vertrekt hij komende woensdag om 8 uur bij de sluis aan de Hennipsloot in Zevenhuizen voor een tocht met 13 historische jachten door de Ringvaart. Koers: naar de Snelle Sluis, waar ze omstreeks 11 uur worden verwelkomd door bestuursleden Rien Kamp en Jan Rensen van de Historische Vereniging Moordrecht.

Vergeet uw camera niet

Het belooft een prachtig plaatje te worden, deze ‘parade’ van sierlijke oude jachten, laverend door de Ringvaart en de historische oude sluis. Dus áls u woensdag even gelegenheid hebt: mis deze kans dan niet. En neem vooral ook uw camera mee…

Historische plezierjachten als deze zijn woensdag te zien in het konvooi over de Ringvaart (foto: Luc de Schepper).
Initiatiefnemer Jan Lammers van ‘Oude Glorie’.

De petitie voor het behoud van de Snelle Sluis nog niet ondertekend?

Petitie ‘Red de Snelle Sluis’

Blijf op de hoogte, meld u aan voor de nieuwsbrief!

Diapresen­tatie
op maat

Over de historie van Moordrecht

Historische Vereniging Moordrecht

Opgericht in 1993

RSIN-nummer: 8028.05.334

Corr. adres: West-Ringdijk 7b, 2841LV Moordrecht

Bezoekadres: Westeinde 1, 2841BN Moordrecht

info@historischevereniging­moordrecht.nl

Oudheidkamer Het Weeshuis

Museum voor lokale historie en tevens bestuurs- en archiveringruimte.

Open: elke 2e zaterdag van de maand van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Adres: Westeinde 1, 2841 BN Moordrecht (ingang achterom).
Historische Vereniging Moordrecht