Oorlogsherinneringen van Els Fresen (94)

Speciale podcast ter gelegenheid van 4 mei

Vanaf dinsdag 4 mei zijn op YouTube de oorlogservaringen te beluisteren van mevrouw Els Fresen–van Steenwijk, weduwe van de Moordrechtse tandarts Tom Fresen († 1994). De podcast is een initiatief van Jan-Tjeerd de Jong van het lokale theatergezelschap ‘Theater voor Iedereen’, in samenwerking met de landelijke organisatie ‘Theater Na de Dam’.

Onder de titel ‘Van vrees naar hoop’ haalt Els Fresen (94) herinneringen op aan haar belevenissen als tiener tijdens de Tweede Wereldoorlog in haar toenmalige woonplaats Utrecht. Ze vertelt onder meer over de voedseldroppings, haar ervaringen als gymnasiumscholiere en de brieven die ze schreef aan haar vriend (later echtgenoot ) Tom, die in Duitsland te werk was gesteld.

Vervolg op podcast mevr. Stoutjesdijk

De uitzending met mevrouw Fresen is een vervolg op de podcast met mevrouw Stoutjesdijk, die vorig jaar speciaal voor 4 mei was opgenomen. Deze verving destijds het toneelstuk dat Theater voor Iedereen die dag zou opvoeren in de Dorpskerk. Hierin stonden de oorlogsbelevenissen centraal van Wiggert van den Heuvel, die in 1944 als bevrijder vanuit Engeland, via Normandië meevocht met de geallieerden. Door de coronamaatregelen ging de opvoering toen niet door.

De podcast is vanaf dinsdag 4 mei te beluisteren op YouTube.

> Klik hier voor de uitzending met mevrouw Stoutjesdijk in 2020

Vanaf 4 mei is de podcast met Els Fresen te beluisteren.

Blijf op de hoogte, meld u aan voor de nieuwsbrief!

Diapresen­tatie
op maat

Over de historie van Moordrecht

Historische Vereniging Moordrecht

Opgericht in 1993

RSIN-nummer: 8028.05.334

Corr. adres: West-Ringdijk 7b, 2841LV Moordrecht

Bezoekadres: Westeinde 1, 2841BN Moordrecht

info@historischevereniging­moordrecht.nl

Oudheidkamer Het Weeshuis

Museum voor lokale historie en tevens bestuurs- en archiveringruimte.

Open: elke 2e zaterdag van de maand van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Adres: Westeinde 1, 2841 BN Moordrecht (ingang achterom).
Historische Vereniging Moordrecht