Vurig pleidooi voor restauratie Snelle Sluis

HVM op bezoek bij hoogheemraadschap: ‘Weg is weg’

De Historische Vereniging Moordrecht heeft woensdag 28 juni jl. een vurig pleidooi gehouden voor behoud en restauratie van de Snelle Sluis bij Moordrecht. Dit gebeurde tijdens de inspraakronde van de ‘Verenigde Vergadering’ van het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard in Rotterdam.

Bij monde van voorzitter Marijke Edel legde het HVM-bestuur de leden van het waterschapsbestuur uit waarom de 19e eeuwse sluis tussen de Hollandsche IJssel en de ringvaart rond de Zuidplaspolder een restauratie verdient, en niet wordt gesloopt, zoals het schap van plan is.

Slopen kost ook geld

Marijke Edel: “De sluis is een van de laatste overblijfselen van een van de eerste Staatsdroogmakerijen in Nederland (…) We hebben in Zuidplas al zo weinig om de geschiedenis mee te illustreren. En ja, restaureren kost geld, maar het slopen van de sluis ook. Deze keuze is belangrijk voor de toekomst, want: weg is weg. Dit besluit kunt u niet meer terugdraaien.”

Voor nadere uitleg en onderbouwing was tijdens de vergadering geen gelegenheid, omdat de bestuursleden geen vragen mochten stellen. Wel kreeg iedereen een exemplaar uitgereikt van het laatste HVM-advies over de restauratie.

Snelle Sluis verdient restauratie, geen sloop.
… ‘dit besluit kunt u niet meer terugdraaien’ …

Hoogheemraadschap komt medio juli met rapport

Intussen nadert de kwestie Snelle Sluis haar climax. Medio juli komt het hoogheemraadschap met een rapport over de toekomst van de sluis. In september worden het rapport en het advies van de historische vereniging besproken in de Verenigde Vergadering.

> Inspraaktekst historische vereniging

> Restauratieadvies historische vereniging

> Dossier Snelle Sluis

Blijf op de hoogte, meld u aan voor de nieuwsbrief!

Diapresen­tatie
op maat

Over de historie van Moordrecht

Historische Vereniging Moordrecht

Opgericht in 1993

RSIN-nummer: 8028.05.334

Corr. adres: West-Ringdijk 7b, 2841LV Moordrecht

Bezoekadres: Westeinde 1, 2841BN Moordrecht

info@historischevereniging­moordrecht.nl

Oudheidkamer Het Weeshuis

Museum voor lokale historie en tevens bestuurs- en archiveringruimte.

Open: elke 2e zaterdag van de maand van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Adres: Westeinde 1, 2841 BN Moordrecht (ingang achterom).
Historische Vereniging Moordrecht