Aangrijpend toneelstuk over Moordrechts onderduikrelaas

Zaterdag 4 mei in de Dorpskerk: ‘Twee jongens onder het luik’

In het verenigingsblad Moerdregt besteedde de Historische Vereniging Moordrecht diverse keren aandacht aan het domineesgezin Kalkman, dat in de Tweede Wereldoorlog onderdak bood aan een Joodse onderduikster en ook twee buurjongens verborg tijdens een Duitse razzia.

Het Moordrechtse theatergezelschap ‘Theater voor Iedereen’ was zo gegrepen door dit heldhaftige en aangrijpende thema dat het de onderduik heeft bewerkt tot een toneelstuk, getiteld ‘Twee jongens onder het luik’. De voorstelling wordt zaterdag 4 mei na Dodenherdening opgevoerd in de Dorpskerk aan het Kerkplein.

Speciale voorstelling over Tweede Wereldoorlog

De stichting verzorgt theatervoorstellingen voor en door inwoners van de gemeente Zuidplas. Op initiatief van het Theater na de Dam in Amsterdam wil het dit jaar op Dodenherdenkingsdag een speciale voorstelling spelen die speciaal is gewijd aan de Tweede Wereldoorlog.

Met dit doel benaderde ze de historische vereniging enkele maanden geleden met het verzoek om informatie over de oorlogsjaren in Moordrecht, die als basis zou kunnen dienen voor het toneelstuk.

In dat gesprek kwam onder meer het verhaal ter sprake over de twee buurjongens van het domineesgezin aan de Dorpsstraat, die tijdens een razzia onder een luik in de woonkamer verborgen werden gehouden voor de Duitsers.

Te zien op 4 mei in de Dorpskerk. Aanvang 21 uur.
Te zien op 4 mei in de Dorpskerk. Aanvang 21 uur.

Waargebeurd verhaal bewerkt tot toneelstuk

Geïnspireerd door deze waargebeurde Moordrechtse oorlogsgeschiedenis bewerkten Piet Blonk (producent en voorzitter van Theater voor Iedereen) en acteur en regisseur Ton van de Bildt dit thema om tot een heuse theatervoorstelling die zaterdag 4 mei a.s. wordt opgevoerd in de Dorpskerk. Het toneelstuk wordt gespeeld door (vooral jonge) lokale acteurs.

De voorstelling is gratis bij te wonen.

Datum: zaterdag 4 mei
Aanvang: 21 uur, na de herdenkingsplechtigheid
Locatie: de Dorpskerk aan het Kerkplein in Moordrecht

Blijf op de hoogte, meld u aan voor de nieuwsbrief!

Diapresen­tatie
op maat

Over de historie van Moordrecht

Historische Vereniging Moordrecht

Opgericht in 1993

RSIN-nummer: 8028.05.334

Corr. adres: West-Ringdijk 7b, 2841LV Moordrecht

Bezoekadres: Westeinde 1, 2841BN Moordrecht

info@historischevereniging­moordrecht.nl

Oudheidkamer Het Weeshuis

Museum voor lokale historie en tevens bestuurs- en archiveringruimte.

Open: elke 2e zaterdag van de maand van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Adres: Westeinde 1, 2841 BN Moordrecht (ingang achterom).
Historische Vereniging Moordrecht