Historische Vereniging Moordrecht - logo
Historische Vereniging Moordrecht - logo

De oorlog volgens mevrouw Stoutjesdijk

Podcast met oorlogsherinneringen van 93-jarige Moordrechtse

De lokale theatergroep ‘Theater voor iedereen’ heeft een podcast gemaakt over mevrouw Stoutjesdijk. Op 4 mei wordt de Moordrechtse 93 jaar. In de uitzending worden herinneringen opgehaald aan haar belevenissen en ervaringen tijdens de Tweede Wereldoorlog.

‘Lopen op houten klosjes’

Het verhaal van mevrouw Stoutjesdijk, gaat over honger, schaarste en lopen op ‘houten klosjes’ omdat er geen schoenen meer waren, en over de bevrijding. “Haar 18de verjaardag op 4 mei 1945 zal ze nooit vergeten”, meldt Theater voor iedereen in zijn persbericht. “Hoe mooi is het als je thuis, met je gezin aan de keukentafel, via een video call met vrienden, opa en oma, of op het balkon met je buren, luistert naar deze podcast op 4 of 5 mei. Een mooi verhaal voor jong en oud over de 2e Wereldoorlog.”

Het verhaal van mevrouw Stoutjesdijk wordt voorgelezen door ‘jong en oud’.

De podcast duurt ca. 10 minuten. Op de achtergrond klinkt muziek van Beethoven. Het verhaal wordt voorgelezen door ‘jong en oud’.

Het programma is een alternatief voor het toneelstuk dat Theater voor Iedereen aanvankelijk op 4 mei na Dodenherdenking zou opvoeren in de Dorpskerk. Het stuk was gebaseerd op een verhaal van Jan-Tjeerd de Jong over de oorlogsbelevenissen van Wiggert van den Heuvel, die in 1944 als bevrijder vanuit Engeland, via Normandië meevocht met de geallieerden. Door de coronamaatregelen gaat de opvoering niet door.

Het verhaal over mevrouw Stoutjesdijk is hier te beluisteren op YouTube

Blijf op de hoogte, meld u aan voor de nieuwsbrief!

Diapresen­tatie
op maat

Over de historie van Moordrecht
Historische Vereniging Moordrecht - logo

Historische Vereniging Moordrecht

Opgericht in 1993

RSIN-nummer: 8028.05.334

Corr. adres: West-Ringdijk 7b, 2841LV Moordrecht

Bezoekadres: Westeinde 1, 2841BN Moordrecht

info@historischevereniging­moordrecht.nl

Oudheidkamer Het Weeshuis

Museum voor lokale historie en tevens bestuurs- en archiveringruimte.

Open: elke 2e zaterdag van de maand van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Adres: Westeinde 1, 2841 BN Moordrecht (ingang achterom).