Wethouder opent Groene cultuurroute

30 tegels voeren langs kunstobjecten en bijzondere bomen in dorpskern

Zaterdag 11 maart jongstleden onthulde wethouder Frans Klovert van cultuur van de gemeente Zuidplas de starttegel van de Groene cultuurroute door Moordrecht. Deze route start in de DIJ Beeldentuin/Stinzentuin, rechts naast het pand Westeinde 1.

Meer info via QR-code

De Groene cultuurroute bestaat uit 30 mozaïektegels die de wandelaar langs diverse kunstobjecten en bijzondere bomen in de dorpskern leiden. Op de tegels bij de kunstwerken en bijzondere bomen staat een QR-code. Als je de code scant met je telefoon, kom je meer te weten over het betreffende kunstwerk.

Moordrecht - Groene cultuurroute - opening door wethouder Klovert.
Wethouder Klovert onthult de starttegel in de DIJ Beeldentuin, samen met Mies, een van de makers van de 30 routetegels.
Het startpunt van de Groene cultuurroute én van de wandeling door de DIJ Beeldtuin aan het Westeinde 1.

Verder vergroenen

De teksten, foto´s en QR codes bij de route zijn verzorgd door de Historische Vereniging Moordrecht. De tegels zijn gemaakt door basisschoolleerlingen in het project Brains van de gemeente Zuidplas, onder leiding van Createlier Kapilotje en de Milieuvereniging Zuidplas.

De bedoeling is dat de route, in samenwerking met de gemeente en de bewoners langs de route, verder vergroend gaat worden.

Moordrecht - Groene cultuurroute - opening door wethouder Klovert.
Creatief aan de slag onder het genot van poffertjes.

Voorafgaand aan de onthulling was er een gezellig bijeenkomst waarbij de kinderen wederom creatief aan de slag konden onder het genot van poffertjes. En na het officiële moment gingen de kinderen en hun ouders in de DIJ Beeldentuin/Stinzentuin op zoek naar een (reproductie) van hun tegel in de Beeldentuin.

> Alles over de Groene cultuurroute

Wilt u met uw klas een les volgen in de DIJ Beeldentuin? Neem dan contact op met de HVM via info@historischeverenigingmoordrecht.nl

Blijf op de hoogte, meld u aan voor de nieuwsbrief!

Diapresen­tatie
op maat

Over de historie van Moordrecht

Historische Vereniging Moordrecht

Opgericht in 1993

RSIN-nummer: 8028.05.334

Corr. adres: West-Ringdijk 7b, 2841LV Moordrecht

Bezoekadres: Westeinde 1, 2841BN Moordrecht

info@historischevereniging­moordrecht.nl

Oudheidkamer Het Weeshuis

Museum voor lokale historie en tevens bestuurs- en archiveringruimte.

Open: elke 2e zaterdag van de maand van de maand van 13.30 tot 16.30 uur.

Adres: Westeinde 1, 2841 BN Moordrecht (ingang achterom).
Historische Vereniging Moordrecht